Užsakymai ir informacija: tel.: +370 670 64059 arba el.p. info@baldaipigu.lt

Užpildo medžiagos

Užpildo medžiagos

        Porolonas (poliuretano putos) šiuo metu yra pagrindinė medžiaga, naudojama gaminant minkštus baldus ir čiužinius. Didelis porolono rūšių kiekis leidžia jų skirtingas savybes tiksliai pritaikyti pagal paskirtį.
Porolono kokybę nulemia šie duomenys:
        TANKIS - dydis, nurodantis kiek porolono yra viename tūrio vienete. Nuo tankio didžiaja dalimi priklauso ir porolono ilgalaikiškumas: kuo porolonas tankesnis, tuo ilgesnis jo naudojimo laikas.
        SUSPAUDIMO ĮTAMPA parodo porolono kietumą ir kokia reikalinga jėga (kPa) tam, kad nustatyto dydžio porolono pavyzdys būtų suspaustas 40%. Dažniausiai šis dydis kartu su tankiu nusako porolono markę.
        TVIRTUMAS.  Parodoma, kokia reikalinga jėga, kad nustatyto dydžio porolono pavyzdys perplyštų ir kiek jis pailgėja  kol suplyšta.
        ELASTINGUMAS. Akivaizdu, kad kuo porolonas kietesnis, tuo jis neelastingesnis.
        LIEKAMOJI DEFORMACIJA -pagrindinis kokybės rodiklis, parodantis kaip ilgai porolonas išsaugo savo pradinę formą ir matmenis naudojamas. Patvirtintas faktas - kuo didesnis porolono tankis, tuo jis ilgiau išlaiko savo pradinę formą ir matmenis.
        PATOGUMAS priklauso nuo atramos ir komforto koeficientų. Komforto koeficientas - nestipriai spaudžiamo porolono minkštumas ir tai, kiek jis yra malonus liesti, o atramos koeficientas - kaip porolonas išlaiko ir paskirsto svorį.
         STANDARTINIS POROLONAS
Standartinio porolono  tankis - 25-35 kg/m³. Nustatyta, kad porolonas, kurio tankis yra 25 kg/m³ ir didesnis, gali būti naudojamas matracams ir čiužiniams gaminti, nes atitinka standartinius kokybės rodiklius. Banguotas  porolono paviršius pagerina drėgmės ir šilumos reguliavimą. 
        ELASTINIS POROLONAS HR
          Paskutiniuoju metu elastinis porolonas tampa vis populiaresnis. Nuo standartinio jis skiriasi dideliu elastingumu ir suteikia ypatingą komfortą. Jei standartinio porolono elastingumas - 60%, tai HR - 75%. Banguotas šios medžiagos paviršius užtikrina optimalų šilumos ir drėgmės santykį. UAB "Gemega" naudojamo elastinio porolono HR tankis - 40-42 kg/m³.
 
          EUCATHERM C MEDŽIAGA
          Tai viscoelastinė medžiaga. Kitaip nei įprastos poliuretano putos, ši medžiaga deformuota atgauna pirmykštę formą labai lėtai, o veikiama šilumos keičia savo fizines ir mechanines savybes - šylant minkštėja ir pasidaro elastingesnė. Tankis 50 kg/m³.
 
 
        LATEKSAS
        Natūralus lateksas išgaunamas iš kaučiukmedžio (lot. Hevea brasiliensis) syvų, todėl pasižymi natūraliu elastingumu, yra atsparus deformacijai ir senėjimui. Tai vienalytė, neskleidžianti jokio garso, atviros mikrostruktūros medžiaga. 
        Išgauti natūralų lateksą yra gan sudėtinga, tačiau pritaikius šiuolaikines technologijas jau gaminamas ir dirbtinis lateksas, gerokai pigesnis, bet nė kiek nenusileidžiantis natūraliam. Daugelyje latekso blokų, naudojamų gaminant čiužinius, sintetinio ir natūralaus latekso santykis yra 80 : 20, todėl sumažėja čiužinių kaina ir išsaugomos natūralaus latekso savybės.
        Lateksas- minkšta, šilta, maloni liesti medžiaga. Pro ištisines, nedidelio diametro skylutes latekso plokštėse geriau praeina oras. Tankis - 60 kg/m3.
 
          CLIMALATEX
       Paprastas lateksas turi daug teigiamų savybių, bet kai kuriems, labiau vėsą mėgstantiems, šiltuoju metų laiku jis pasirodė per šiltas. Ši problema išspręsta atsiradus naujam užpildui CLIMALATEX. Šios medžiagos pagrindą sudaro lateksas, dalis paviršiaus yra banguota, o oro cirkuliacijai pagerinti padaryta daugiau skylučių.
Pagrindinės CLIMALATEX savybės:
 - ypač patogus, minkštas ir švelnus paviršius;
 - pakankama atrama spaudžiant (SAG koeficiantas - 4);
 - ergonomiškas;
 - antibakterinis, atsparus namų dulkių erkėms;
 - atsparus deformacijai, ilgai išlaiko pradinę formą;
 - dėl atvirų porų, daug skylučių ir banguoto paviršiaus pasižymi puikia ventiliacija.
 
KOKOSO PLAUŠAS
        Tai natūrali, ekologiška ir ilgaamžė, nesukelianti alergijos medžiaga gaunama iš Pietryčių Azijoje augančių kokoso palmių riešutų apsauginio sluoksnio. Kokoso plaušas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl ilgą laiką išlieka tvirtas ir elastingas net esant didelei drėgmei. Kokoso plaušą sudaro 15-30 cm ilgio ir 0,05-0,3 mm storio sumedėjęs ląstelinis pluoštas.  
        Kokoso plaušo plokštės, naudojamos matracams, yra gaminamos kamšant: specialiomis adatomis kokoso pluošto skaidulos supinamos ir suklijuojamos lateksu. Kad plokštės taptų tvirtos ir elastingos, jos yra spaudžiamos, lydomos ir vėdinamos.
        Kokoso plaušas matracus daro ypač tvirtus ir ilgaamžius. Jie pasižymi puikia ventiliacija, todėl ilsėtis ant matracų su kokoso užpildu nebūna per karšta. Kuo storesnis kokoso plaušo sluoksnis įdedamas į matracą, tuo gaminys tampa kietesnis.